informace a objednávky: 777 800 050

Sítě pro kočky:

O kočkách...

Život plus kočka – úžasná kombinace, přísahám !!!

Rainer Maria Rilke

Nedokážete oklamat kočku žvaněním, jako nějakého psa, ne, pane!

Jerome K. Jerome
Pokud si přejete vytvořit objednávku, vracejte se, prosíme, na původní stránky Aleza.Cz. Urychlíte tím vyřízení objednávky.
<< zpět na články o kočkách

Jak vybrat vhodné hračky pro kočku

Jakmile se v naší domácnosti objeví kotě, začínáme přemýšlet, jaké hračky pro něj zvolit, aby byly zábavné a bezpečné. V opačném případě si kotě najde hračku samostatně a můžeme jen doufat, že se nebude jednat o příliš hodnotnou věc, neboť po kočičích hrátkách může skončit ve velmi poškozeném stavu. Obchody pro mazlíčky nabízí celou řadu nejrůznějších hraček pro kočky.

Škádlítka jsou podobná rybářskému prutu, ke kterému je na provázku připevněna hračka (peříčka, balonky, mechové nebo plyšové hračky). Škádlítka nutí kočku k pohybu a pomáhají rozvíjet svalstvo. Kočky mají tuto hračku ve velké oblibě, jedinou nevýhodou je však to, že ji kočka rychle zničí.

Míčky a balonky bývají zpravidla hladké, chrasticí, tvrdé, měkké a ježaté. Kočka je ráda kouše a kutálí po podlaze. Nejzajímavější hrou je kutálení míčku v noci, když všichni spí, proto je doporučujeme na noc uklidit.

Jak vybrat vhodné hračky pro kočku 1

Hrací vybavení pro kočky. Toto vybavení obsahuje vše, co kočka potřebuje pro zábavu a pohodlí. Domeček na schovávání a spánek, tunely, jež se stanou dokonalou prolézačkou, škrabadla, která zachrání váš nábytek, žebříky umožňující zábavnou hru na honěnou, houpací sítě. To vše umožní kočce cítit se ve vaší domácnosti velmi pohodlně.

Interaktivní hračka zajišťuje pro kočku každodenní fyzickou aktivitu, což má pozitivní vliv na její zdraví. Je to hračka ve tvaru tunelu naplněném kuličkami. V horní části tunelu se nachází otvory, přes které se kočka snaží dostat kuličku tlapkou. Interaktivní hračka pomáhá kočce rozvíjet svůj lovecký pud. Myšky, ptáci a žabičky vycpané kočičí mátou jsou vhodné pro kočky s nadváhou. Dokonce i ty nejlínější kočky nemohou odolat tomu pokušení a začnou si hrát.

Vlastnoručně vyrobené hračky. Není žádným tajemstvím, že kočky nezajímá, kolik stojí ta či ona hračka, pro kočku je totiž přednější, aby hračka byla zábavná. Takže nebuďte překvapeni, pokud jste pořídili pro svého domácího mazlíčka drahou hračku a kočka ji zcela ignoruje. Zpravidla si kočky vystačí i s těmi nejjednoduššími věcmi na hraní, jako je, například, kartonová krabice střední velikosti. Pokud kočku na chvíli necháte seznámit se s krabicí, uvidíte, že s libostí skáče do ní a pak zas ven a záhy se do této krabice uloží ke spánku. Kočky také milují sluneční prasátka. Vytvoříte je pomocí paprsku světla a malého zrcátka.

Jak vybrat vhodné hračky pro kočku 2

Při výběru hračky pro kočky, bez ohledu na to, zda jste ji koupili v obchodě nebo vlastnoručně vyrobili, věnujte velkou pozornost její bezpečnosti. Hračka by neměla obsahovat malé součásti, které kočka může ukousnout a následně spolknout. Igelitové sáčky schovávejte na nepřístupných místech, protože během hry se do nich kočka může zamotat a udusit se.

<< zpět na články o kočkách